Bionet Personel Takip Sistemleri Raporlarma

14 Kasım 2017

Bionet Personel Takip Sistemleri Raporlarma


Bionet Personel Takip sistemleri bir mekanda gerek personel için gerekse diğer vatandaşlar için belli bir kimlik kartının kullanılması ile geçişe izin verilen sistemlerdir. Bu da demek oluyor ki o yere ait kimlik kartının olmayan kişiler o bölgeye girememektedir. 


Buna birçok örnek verilebilmektedir. Örneğin; otobüslerde paso basılması, bazı okullara girişlerde kullanılan okul öğrencilere yönelik kartlı geçiş sistemleri, tramway gibi toplu taşıma araçlarında kullanılan kartlı geçiş sistemleri, iş yerlerinde personele uygulanacak olan kartlı geçiş sistemleri ve daha birçok yerde bu sistem uygulanmaktadır.
 Hatta ülkemizde şehirlerarası geçişler bile kartlı geçiş sistemi uygulanmaktadır.

Bu Bionet kartlı geçiş sistemleri bazı durumlarda bireylerden ücret keserek kullanılırken bazı durumlarda yalnızca o okula ya da iş yerine ait olduğunu bildirmek için kullanılmaktadır. Peki ama bu kartlı geçiş sistemlerinde kullanılan kartların üzerlerinde hangi bilgiler yer almaktadır?

 Bu kartların üzerinde personelin ya da öğrencinin resmi, adı, soyadı, kimlik numarası gibi bazı özel ve şahsi bilgiler bulunmaktadır. Örneğin; bir hastanede çalışan bir kişi sağlık personel kimlik kartı bulunmaktadır. 

Bu kart o kişinin o hastanede çalıştığını göstermektedir. Aynı zamanda bu kart ile kişinin işe kaçta geldiği, işten kaçta çıktığı, devamsızlık süreleri de görülebilmektedir.
Bu kartların aynı zamanda farklı tipte okuyucuları bulunmaktadır. 

Bunlar arasında; barkot, manyetik, mifare ve ıclass okuyucular buna örnektir.
Güvenlik ve puanlama sistemleri için vazgeçilmez bir sistem olan kartlı geçiş sistemleri kişilerin denetimi adına önemli bir çalışmadır.


Paylaş

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

 
kamera sistemi , kamera sistemi , ahd kamera sistemi , güvenlik sistemi , apartman kamera sistemi , alarm sistemi
bakıcı kamera sistemi, güvenlik sistemleri, kamera sistemi, apartman kamera sistemi, güvenlik sistemi,