PDKS SİSTEMLERİ

20 Ocak 2017

PDKS Sistemleri ; personel devam kontrol sistemi anlamına gelen bu kavram, personelin işe zamanında gelip gelmediğini, işte özverili olup olmadığını gözlemlemek için oluşturulan bir sistemdir. Bu sistemde ayrıca personelin; işten zamanında mı ayrılıyor, kaç saat çalışıyor, efektif çalışmalarının takibi, devamsızlıkları gibi maddeleri de denetlemektedir.
Personel devam kontrol sistemi birçok şekilde olabilmektedir. En çok kullanılan sistemler arasında yüz tanımalı personel devam kontrol sistemi, parmak izli personel devam kontrol sistemi, biyometrik ve kartlı personel devam kontrol sistemi, güvenliği maksimum arttırmak düzeye çıkarmak için iris tanıma ve damar tanıma sistemleri ve daha birçok sistem Parmak Okuma Sistemleri  içerisinde yer almaktadır.


Bunlar arasında en güvenilir olanı iris tanıma ve damar tanıma sistemleridir. Kişiye özel olan iris ve damarlar ile maksimum güvenlik ve denetim sağlanabilmektedir. Yine yüz tanıma, parmak izi okuyucu gibi sistemlerde güvenliğin iyi olduğu ve personel takibi için en ideal sistemler olduğunu belirtmek gerekir.
Peki bu sistemin faydaları nelerdir? Diye soracak olursak ilk akla gelen şey personeli direkt olarak denetleyebilmek ve bu sayede personelin performansını ölçmede yardımcı olması en başta gelen faydaları arasında yer almaktadır.
Pdks, aynı zamanda bir puantaj sistemidir. Bu sisteme göre personelin puanlaması gerçekleşir ve bu puan sonunda maaş hesaplaması yapılır. Yani kim ne kadar çalışmış ise hakkını alır. Az çalışan az, çok çalışan ise çok maaş alır.

Kısacası pdks, personelin her türlü olumlu ve olumsuz yönlerini ortaya çıkarmaya yarayan bir sistemdir. 
Paylaş

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

 
kamera sistemi , kamera sistemi , ahd kamera sistemi , güvenlik sistemi , apartman kamera sistemi , alarm sistemi
bakıcı kamera sistemi, güvenlik sistemleri, kamera sistemi, apartman kamera sistemi, güvenlik sistemi,