CCTV KAMERA SİSTEMLERİ

11 Ocak 2017


CCTV’ler bir güvenlik kamera sistemi dir. Bu sistemin açık adı “kapalı devre televizyon” olarak bilinmektedir. Kamera sistemlerinin bilgisayar ve network teknolojileri ile daha da gelişmesi ile açık bir ortam haline gelmiştir. Bu yeni sistemin özellikleri içerisinde; görüntü alma, alınan görüntüyü kaydetme, kayıtları hafıza kadar depolama, görüntü oynatma gibi daha birçok özelliği bulunmaktadır. Bu sistemler sistemi idare eden kişiye çok fazla kolaylıklar sağlamaktadır. Son teknoloji ürünü olan CCTV’ler belirlenen bölgelere kolayca yerleştirilebilmektedir.

Bu sistemlerde suç oranları ciddi miktarda azalmaktadır. Ama tabi ki sıfır düzeyine düşmemektedir. Bunun nedeni ise kamera sistemlerinde kör noktaların bulunabilmesidir. Bu nedenle bazı zamanlar 360 derecelik görüntü alabilme özelliği bulunan CCTV kamera sistemleri bulunmaktadır. Bu sistemle suç oranları daha da düşmektedir.

Bu kamera sistemleri oldukça gizli bir şekilde yerleştirilmektedir. Kameraya ait kablo ve benzeri yardımcı ekipmanları, bu aleti oraya yerleştirenlerin ve kontrol edenlerin haricinde görülememektedir. Daha çok bireyler tarafından kamera lensleri gözükmektedir. Bu kamera sistemleri ile binalar, alış veriş merkezleri, otoparklar, site girişlerinin güvenlikleri sağlanmaktadır. Bu sayede bir caydırıcılık özelliği bulunmaktadır. suç işlemeye niyetlenmiş olan şahıs bu caydırıcı kameradan dolayı suç işlemekten çekinip vazgeçebilmektedir. Bu sayede de suç oranlarında ciddi bir azalış görülmektedir.

Son olarak kameradaki önemli bazı özelliklere değinecek olursak; kameralarda BLC, HLM VE WDR gibi sistemler bulunmaktadır. Bu sistemler gündüz arka plandaki ışığın fazla olmasından dolayı görüntülenecek kısmın net olarak çekilemeyebilir. Daha net görüntüler elde edebilmek için az önce saydığımız sistemler kullanılarak daha net ve canlı görüntüler elde edilebilmektedir.

 
Paylaş

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

 
kamera sistemi , kamera sistemi , ahd kamera sistemi , güvenlik sistemi , apartman kamera sistemi , alarm sistemi
bakıcı kamera sistemi, güvenlik sistemleri, kamera sistemi, apartman kamera sistemi, güvenlik sistemi,